BL20 electronic module BL20-2AI-I(0/4...20MA) - Image 1
Home Products Fieldbus Technology I/O Systems BL20 electronic module BL20-2AI-I(0/4…20MA)
BL20 electronic module BL20-2AI-THERMO-PI
Back to products
BL20 electronic module BL20-2AI-U(-10/0...+10VDC)
BL20 electronic module BL20-2AI-I(0/4…20MA)
BL20 electronic module
Ambient temperature max. (°C)55
Ambient temperature min. (°C)
ApprovalscULus
Connection technology signalCage clamp terminal, Screw terminal
Device typeI/O Module
Dimensions74.1 mm x 12.6 mm x 55.4 mm