Inductive Sensor BI10-Q14-LIU - Image 1
Home Products Sensors Inductive Sensors Inductive Sensor BI10-Q14-LIU
Inductive Sensor BI10R-Q14-AN6X2
Back to products
Inductive Sensor BI15R-Q14-AN6X2-H1141
Inductive Sensor BI10-Q14-LIU
Inductive Sensor
Ambient temperature max. (°C)70
Ambient temperature min. (°C)-25
Cable length (m)2
DesignRectangular
Dimensions52 mm x 30 mm x 14 mm
Electrical outputCable
Housing materialPlastic
Housing qualityPBT-GF30-V0
Measuring range3…8 mm