Inductive Sensor NI50-Q80-LIU-H1141 - Image 1
Home Products Sensors Inductive Sensors Inductive Sensor NI50-Q80-LIU-H1141
Inductive Sensor BI50R-Q80-AP6X2-H1141
Back to products
Inductive Sensor NI75U-Q80WD-VP6X2-H1141
Inductive Sensor NI50-Q80-LIU-H1141
Inductive Sensor
Ambient temperature max. (°C)70
Ambient temperature min. (°C)-25
Connector typeM12 × 1
DesignRectangular
Dimensions92 mm x 80 mm x 40 mm
Electrical outputConnector
Housing materialPlastic
Housing qualityPBT-GF30-V0
Measuring range10…50 mm