Isolating switching amplifier IM12-DI03-1S-1NAM1T-PR/24VDC - Image 1
Isolating switching amplifier IM12-DI03-1S-1NAM1R-PR/24VDC
Back to products
Solenoid Driver IMX12-DO01-1U-1U-PR/24VDC
Isolating switching amplifier IM12-DI03-1S-1NAM1T-PR/24VDC
Isolating switching amplifier
ApprovalsATEX
Dimensions120 mm x 12.5 mm x 117 mm
Electrical output2-pin, Removable screw terminals
Ex versionno
Housing materialPlastic
Housing qualityPolycarbonate/ABS
Nominal voltagePower bridge 24 VDC
Number of channels1
Power supply24 VDC