Photoelectric Sensor QS18VN6CV15Q7 - Image 1
Home Products Sensors Photoelectric Sensors Photoelectric Sensor QS18VN6CV15Q7
Vibration & Temperature Sensor QM30VT2-SS-9M
Back to products
Photoelectric Sensor QS18VP6CV15Q7
Photoelectric Sensor QS18VN6CV15Q7
Photoelectric Sensor
Ambient temperature max. (°C)70
Ambient temperature min. (°C)-20
Connector typeM8 x 1
DesignRectangular with thread
Dimensions18 mm x 33.2 mm x 15 mm x 35 mm