Retroreflective Tape Reflectors - Banner - BRT-THG-2-900 - Image 1
Banner - SMBWSQ120
Banner - SMBWSQ120
Back to products
Mini-Beam Series Industry Standard Sensor - Banner - SM2A312LVAGQD
Retroreflective Tape Reflectors – Banner – BRT-THG-2-900
Reflective Tape
2 in x 900 in
Max Temp = 60 degree C
75 ft Long
Laser CompatibleNo
MicroprismNo
MountingSelf Adhesive Tape
Polarized SensingYes
Reflective Dimensions50 x 22860 mm
Reflective MaterialTape
ShapeRectangular
Item StatusRELEASED
Quantity Included1
Max Op. Temperature (C)60
Compare
Add to wishlist
SKU: 26874 Category: Reflectors
Share:
Description
Reflective Tape
2 in x 900 in