Accessories IMX12-PS02-UI-UIR-PR/24VDC - Image 1
Home Products Interface Technology Accessories Accessories IMX12-PS02-UI-UIR-PR/24VDC
Cabinet Guard IM12-CCM03-MTIS-3T-IOLC-PR/24V/CC
Back to products
Compact and Secure Ethernet I/O Module TBIP-LL-4FDI-4FDX
Accessories IMX12-PS02-UI-UIR-PR/24VDC
Accessories
Accessory typeSupply module
Ambient temperature max. (°C)70
Ambient temperature min. (°C)-25
ApprovalsATEX
Dimensions120 mm x 12.5 mm x 117 mm
Electrical output2-pin, Removable screw terminals
Ex versionno
Housing materialPlastic
Housing qualityPolycarbonate/ABS
Nominal voltagePower bridge 24 VDC
Number of channels1
Power supply24 VDC