Cabinet Guard IM12-CCM03-MTIS-3T-IOLC-PR/24V/CC - Image 1
Cabinet Guard IM12-CCM03-MTIS-3T-IOLC-PR/24V/CC - Image 2
Cabinet Guard IM12-CCM03-MTIS-3T-IOLC-PR/24V
Back to products
Accessories IMX12-PS02-UI-UIR-PR/24VDC
Cabinet Guard IM12-CCM03-MTIS-3T-IOLC-PR/24V/CC
Cabinet Guard
Ambient temperature max. (°C)60
Ambient temperature min. (°C)-25
Digital outputTransistor output
Dimensions120 mm x 12.5 mm x 128 mm
Electrical output2-pin, Removable spring-type terminals
Ex versionno
Housing materialPlastic
Housing qualityPolycarbonate/ABS
Nominal voltagePower bridge 24 VDC
Power supply24 VDC