Safety Light Curtain Enclosures - Banner - EZLSA-TE-1190 - Image 1
Safety Light Curtain Enclosures - Banner - EZLSA-TE-1260
Back to products
Banner - EZLSA-TE-1050
Banner - EZLSA-TE-1050
Safety Light Curtain Enclosures – Banner – EZLSA-TE-1190
Accessory: Tubular Enclosure for EZ Screen LS
Length 1190 mm
Housing qualityNo
Housing StyleTubular
Item StatusRELEASED
Protection class shaftIP67, IP69K
Receptacle housing material BFDA Polycarbonate
Physical Dimensions (LxWxH)1313 mm x ø85.5 mm
Explosion-ProofNo
Cover TypeClear
Window Opening1313 mm x ø85.5 mm
Array Length1190 mm
Compare
Add to wishlist
SKU: 95266 Category: Enclosures
Share:
Description
Length 1190 mm